Networking je potrebný aby ste mohli využívať Vaše služby, alebo aby Vaše služby boli vždy dostupné pre Vašich zákazníkov. Virtuálne alebo dedikované firewalls, web aplikačné firewalls, load balancers, IPSec, OpenVPN, SSL certifikáty a koncentrátory sú základné stavebné kamene v riešeniach, ktoré zabezpečia dostupnosť a integritu dát a taktiež bezpečný prístup k Vaším službám.

Firewall je základný prvok v digitálnej bezpečnosti. Chráni Vaše servre pred verejným Internetom a povoľuje prístup len k Vami definovaným službám.

Prehľad

Rackscale vo svojej infraštruktúre ponúka niekoľko typov firewall-ov. Keď si niekto objedná službu v Rackscale automaticky k nej zákazník dostáva aj virtuálny firewall. Zabezpečujeme tým ochranu a integritu dát zákazníka a zároveň umožňujeme bezpečný prístup k serverom a službám v našom data centre z centrály alebo pobočiek zákazníka cez kryptovaný tunel pomocou IPSec, OpenVPN alebo SSL protokolu.

Existujú aj prípady keď je potrebné do riešenia nasadiť fyzický firewall. Deje sa tak hlavne v prípade budovania privátnych cloud riešení. Je možné, ale kombinovať aj Cloud Servre s fyzickým firewallom. Týmto riešením vzniká virtuálny rack, ktorý obsahuje fyzické zariadenia ale aj virtuálne servre alebo služby poskytované z cloudu.

Fyzický firewall tiež používame pre prepojenie centrály, alebo pobočiek s naším datacentrom a navzájom, ak zákazník nepoužíva router, alebo firewall s podporou IPSec alebo OpenVPN. Pre tento účel používame nami vyrábaný fyzický firewall Rackscale pfSense, ktorý tiež ponúkame ako službu, alebo zariadenia od výrobcov Juniper a Cisco.

Firewall je plne v správe Rackscale, ak sa so zákazníkom nedohodneme inak.

Tech

Rackscale pfSense firewall používame v prípade nasadenia virtuálneho firewallu. Druhá možnosť virtuálneho firewallu je od spoločnosti VMware, vShield Edge.

Na výber tiež ponúkame aj fyzický firewall Rackscale pfSense, Juniper SRX, Cisco ASA, alebo Checkpoint, pre inštaláciu na Vašej centrále, pobočkách alebo aj u nás v data centre.

V prípade, že sa rozhodnete pre fyzický firewall, odporučíme Vám najvhodnejší typ do Vášho riešenia s možnosťou predaja do Vášho vlastníctva, alebo prenájmu počas využívania našich služieb.

Kvalitné služby za rozumné ceny posúvajú náš biznis na inýl level
Martin Jusko, konateľ
Kvalitné služby s pridanou hodnotou, certifikovaní a príjemní ľudia, perfektný partner na spoluprácu.
Marian Seman, konateľ
Stabilné, flexibilné a škálovateľné služby IaaS, riešenia na mieru, vynikajúca komunikácia, spoľahlivý partner.
Braňo Kartík, Senior Manager EMEA IT On-site Support
Budúcnosť CRM je v Rackscale cloude.
Rado Vozár, CEO